Profil

Štefan Halás
Tréner 1.triedy-Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave číslo licencie 8/1998
7-násobný majster Slovenska v Športovej kulturistike
Jedenásty na majstrovstvách sveta Masters v Tureckom Izmire.

Tu som ukončil kariéru vrcholového športovca a úžasnú uzdravujúcu silu kulturistiky som začal ukazovať a dávať ľuďom, ktorí ju potrebovali. 21 rokov som pracoval vo svojom vlastnom fitness ako tréner tela a duše. Na základe dlhoročných skúseností pretekára, trénera a dosiahnutých výsledkov v oblasti fitness som vydal 2 knihy:
Fitness trochu inak
Fitness trochu inak 2, ktoré tu dávam k nahliadnutiu.

V súčasnosti sa ľuďom venujem individuálne, kde na základe osobných rozhovorov a vstupnej diagnostiky % tuku riešime spolu, ako sa zbaviť:
svojich kíl bolesti
vysokého percenta tuku (obezity)
nízkeho percenta svalovej hmoty
nízkeho percenta testosterónu
nefunkčného pohybového aparátu

To všetko sú fenomény, ktoré nám veľmi negatívne ovplyvňujú:
stav chrbtice
vysoký krvný tlak
cholesterol
cukrovku
depresiu
prácu vnútorných orgánov ako aj žliaz s vnútornou sekréciou, hlavne štítnu žľazu a samozrejme kvalitu nášho života nielen na úrovni fyzickej ale hlavne psychickej.

Všetko sa musí riešiť v prvom rade motivačnými rozhovormi, ktoré sú zamerané nielen na daný problém, ale na zmenu filozofie života, ktorá jediná odokryje a ukáže na príčinu daného problému, lebo: “nik sa nenarodil, aby bol tučný”. Až potom, keď klient pochopí a poprehadzuje svoj rebríček hodnôt, môže prísť zmena vo fyzickej rovine.
Následne prichádza úprava stravy, spojená s doplnkami výživy a samotné fyzické cvičenia, ktoré prinesú zmenu nielen vizuálnu, teda fyzickú ale zmenu v rovine psychickej a duchovnej. Systém mojej práce absolútne nie je totožný s prácou súčasných mladých trénerov, ktorých chrlia školiace centrá ako na bežiacom páse bez toho, aby pochopili pointu fitness, ktoré sa dnes uberajú celkom iným smerom. Moja filozofia práce je pravda, ktorá oslobodzuje a ktorú poviem klientovi či sa mu to páči alebo nie.
Je na ňom či chce byť klamaný alebo chce pre seba niečo urobiť.
Takže moja práca s ľuďmi je iná, nakoniec si to môžete prečítať v mojich knihách, kde každé kilo naviac, ktoré vaše telo nesie, sa rovná citovej bolesti vo vašom srdci. Mám 60 rokov a chcem osloviť hlavne staršie ročníky, na ktoré sa akosi zabúda, aby svoj život nebalili do depresie. Aby pochopili, že naše telo je premietacím plátnom našej duše.
Že je to stroj, o ktorý sa treba starať a nečakať na tabletku, ktorá síce utlmí našu bolesť, ale problém nevyrieši.